מערכות חימום במאה ה-21

זוכרים כמה שילמתם עבור הוצאות החימום בחודש שעבר? כמה חברים שלכם שילמו? האם אתם חושבים שהמחיר שאתם משלמים ריאלי ביחס למה שאתם מקבלים?

כאשר מחירי החשמל והסולר מתייקרים מרגע לרגע, המציאות מחייבת אותנו למצוא פתרונות אחרים, אפקטיביים וחסכוניים בו זמנית. במקביל, המודעות לשמירה על איכות הסביבה ולמציאת פתרונות אנרגיה ירוקים, גדלה, נוצר השילוב הטכנולוגי – האידיאלי במאה ה-21- מערכת החימום התת רצפתי.

 

מערכות חימום תת רצפתי

מערכת חימום תת רצפתי, הינה מערכת טכנולוגית ייחודית שמותקנת מתחת לרצפות, ופועלת באופן מתקדם על מנת לחמם את החלל. ניתן לסווג את מערכות החימום התת רצפתי לשני סוגים עיקריים: מערכת חימום תת רצפתי אשר מבוססת על חשמל ומערכת חימום תת רצפתי אשר מבוססת על מים.

   
מערכת חימום תת רצפתי המופעלת באמצעות חשמל – במערכת חימום זו מותקנים כבלי חשמל או שטיחים חשמליים תחת הרצפה, אשר משמשים כמפיקי אנרגיית חום, וכך מחממים את הבית. למערכת חימום אשר מבוססת על חשמל יש יתרונות וחסרונות. מדובר על מערכת זולה יותר ממערכת חימום שמבוססת על מים, החימום הוא אחיד ושקט, אינו מייבש את האוויר, ומצריך תחזוקה מעטה. יחד עם זאת, מדובר על צריכת חשמל גבוהה יותר, ועל המתנה ארוכה יחסית עד שהבית מתחמם, בין שעה לשעתיים מרגע ההפעלה לערך, כך שברוב הזמן לא מכבים את המערכת במהלך כל החורף, מה שמייקר עוד יותר את השימוש בה.

   
חיסרון נוסף שקיים במערכת חימום תת רצפתי אשר מבוססת על חשמל, הוא בכך שהיא פולטת את הקרינה של גופי החימום אל חלל הבית ואל הרצפה. בעבר, לא היה תקן של רמות קרינה עבור גופי חימום, אולם כיום קיים תקן ברור ואחיד לרמות הקרינה המותרות.
תהליך התקנה של מערכת חימום תת רצפתי מתחיל כבר בתכנון הבית. מתקין החימום התת רצפתי מודד את כל החדרים, מתקין החימום מודד את החדרים, מתקין שכבת בידוד על מנת שהחום לא יתפזר לקומה מתחת או אל הקרקע, ופורש את גופי החימום על הרצפה בהתאם למדידה. לאחר מכן, מתקינים את הריצוף, ואת התרמוסטטים בחדרים.

   
מערכת חימום תת רצפתי המופעלת באמצעות מים – מערכת חימום תת רצפתי אשר מופעלת באמצעות מים הינה מערכת חימום בה מותקנים צינורות מתחת לרצפה. הצינורות מונחים על שכבת בידוד תרמי ובהם מולכים מים חמין. ברגע שמפעילים את המערכת אנרגיית חום משתחררת מהמים אל חלל החדר בו מותקנת המערכת. למערכת חימום תת רצפתי אשר מבוססת על מים יש מספר יתרונות בולטים, ראשית, החימום בוא אחיד, נעים, אינו מייבש את האוויר, וניתן לוויסות. הייחודיות הגדולה היא שניתן להסב כל צנרת שנמצאת מתחת לריצוף של הבית, לצנרת מים שתחמם את הרצפה. התקנה של חימום תת רצפתי, יקרה יותר מעלות של מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על חשמל, מאחר ומדובר בצנרת מורכבת שעשויה מחומרים מיוחדים ועמידים. הם מונעים אבנית ויוצרים זרימה נקייה של מים חמים בצינורות.

   

המערכות המתקדמות של המאה ה-21

אין ספק, כי ככל שהעולם שלנו מתקדם ומתפתח, אורח החיים המודרני של המאה ה-21, הופך להיות פשוט יותר, נגיש יותר וקל יותר. עם השנים אנו עדים להמצאות ולחידושים שונים, ביניהם המערכות חימום תת רצפתי, אשר הפכו להיות לפיתרון החימום האידיאלי במאה ה-21. בטכנולוגיה מיוחדת, ניתן לחמם את הבית בצורה אפקטיבית וחסכונית.

הסקה מרכזית
דילוג לתוכן