שימושם של דודי קיטור

דודי קיטור

מטרתם של דוודי הקיטור היא העברת אנרגיית חום. חימום מים לטמפרטורה גבוהה יוצר לחץ אדים המאפשר שימוש באנרגיה הנוצרת למטרות שונות. דוודי הקיטור נמצאים בשימוש בעיקר בתעשיות השונות, כמו תעשיית המזון, יקבים, תעשיות ביטחוניות, פרמצבטיקה ועוד והם משמשים לחימום, ניקיון, סטריליזציה (עיקור), בישול ועוד.

כיצד פועלים דודי הקיטור?

למבנה הדוד 3 חלקים בסיסיים: מיכל מים, מערכת פיקוד ובקרה ומערכת בעירה. דוודי הקיטור שורפים בתהליך העבודה דלק נוזלי או מוצק במערכת הבעירה, המים במיכל המים מתחממים ומגיעים לרתיחה, כך נוצר קיטור שמועבר במערכת ליעדו. תפקיד מערכת הבעירה הוא להפוך את המים שבמיכל לקיטור ומערכת הבקרה מאפשרת שליטה ובקרה אפקטיביות. רוב דוודי הקיטור פועלים על סולר מעצם העובדה שניצול האנרגיה בסולר גבוה יותר וכן ניתן להגיע בעזרתו לניצול מקסימאלי של היכולת. עם זאת, היום קיימים בשוק עוד פתרונות אנרגיה מצוינים לבד מסולר. בשל הטמפרטורות הגבוהות בהן עובדת המערכת יש חשיבות רבה לאמצעי הבטיחות של המערכת ומשרד התמ”ת מחייב רישיון להפעלת המערכת ומיישם מערכת נהלי בטיחות מחמירה ומפורטת.

אין לשכוח את מערכת הצינורות

לבד מדוד הקיטור עצמו, אין לשכוח עוד נדבך חשוב  – מערכת הצינורות. לצינורות יש חשיבות רבה במערכת, כדאי להקפיד על צינורות בעלי שטח פנים גדול להגברת מהירות ייצור הקיטור. יש חשיבות מרובה על התאמת הצינורות למערכת לייעול העבודה כולה וכמובן חשיבות רבה בהתקנה נכונה ובקרה ובחינת איכות מתמדת. ההקפדה על פרטי כל המערכת היא המביאה את ניצול המערכת לשלמות ומובילה לחסכון משמעותי בעלויות ובזמן העבודה.

תחזוקה

דודי קיטור מצריכים תחזוקה שוטפת ועמידה בתקנים מחמירים של משרד התמ”ת. כל שנה נערך מבחן רישוי למערכת המחייב לפחות טיפול היערכות מקיף לקראת הטסט מדי שנה. מומלץ להקפיד לבחור חברה שידועה לא רק בזכות דוודי קיטור טובים, אלא לא פחות בזכות שירות תחזוקה וטיפולים טוב ומקצועי לאורך כל השנה.  בנוסף, אין לשכוח כי המערכת נזקקת לביקורת קבועה, למשל בנושא הצטברות אבנית שמורידה ביעילות העבודה של המערכת. לכן, זכרו שיש חשיבות לא רק לטיפולים, אלא אף על מלאי וזמינות החלקים שהחברה מציעה.

חשיבות הבטיחות

היצע דודי הקיטור בשוק הוא גדול, לכן חשוב מאוד להקפיד על איכותם, עמידתם ובטיחותם של דוודי הקיטור.  כדאי לרכוש דוודי קיטור מחברה מובילה ומקצועית שבאפשרותה להציע שפע של פתרונות למערכת ולהתאים את דוד הקיטור שאתם צריכים לצרכי המערכת באופן היעיל, האיכותי והחסכוני ביותר שניתן, כדי להבטיח מערכת שתעבוד טוב במשך שנים רבות. דוודי הקיטור פועלים בטמפרטורות גבוהות מאוד ולכן חשיבות האיכות והמקצועיות היא עליונה. הקפדה על כל הפרטים, חתירה למציאת פתרונות יצירתיים, הדרכה ועבודה נכונה הם חלק מהיתרונות שיש לחברה טובה להציע וזה לא יסולא בפז.

לחץ כאן למידע נוסף על דוודי הקיטור מבית אורן ציוד חימום

דילוג לתוכן